Αυτοκτονία

Posted in Μπάσκετ

set

set

Η ομάδα της πόλης μας έκανε μια φοβερή προσπάθεια καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα και έχασε την ευκαιρία της να κερδίσει τον αγώνα στην κανονική διάρκεια.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για την Καβάλα που μπήκε τον αγώνα με πάθος και δύναμη, έλεγξε τον ρυθμό του αγώνα και κράτησε χαμηλά το σκορ όπως ήθελε 16-13.Στη δεύτερη περίοδο η Κηφισιά Ξύπνησε και με πολλούς πόντους από τον Γλυνιαδάκη που ήταν ο καλύτερος του γηπεδου έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη στο σκορ με 27-29.

Η τρίτη περίοδος ήταν ισόπαλη για τις δυο ομάδες με επι μέρους σκορ 20-20 ενω στην 4η έπεφταν κορμιά με το σκορ να αλλάζει πολλές φορές χέρια και την ομάδα μας να έχει την τελευταία επίθεση του αγώνα, με 20'' να απομένουν, στα χέρια της αυτοκτόνησε και το ματς πήγε στην παράταση εκεί η Κηφισιά ήταν πιο ψύχραιμη από την γραμμή των ελευθέρων βολών και πήρε μια μικρή διαφορά πόντων στο τέλος που της έδωσε την νίκη.Κορυφαίοι για την Καβάλα ο Τζόουνς, Ρόμπινσον ενώ για την Κηφισιά Γλυνιαδάκης (στο ντεμπούτο του) και Κασελάκης ξεχώρισαν.